Analiza Dojrzałości Cyfrowej dla Twojego Przedsiębiorstwa
Chcesz dowiedzieć się, na jakim etapie cyfryzacji znajduje się Twoja firma i jak możesz ją rozwijać, by przejść na wyższy poziom? Analiza dojrzałości cyfrowej pomoże Ci określić, w jakich obszarach warto wprowadzić zmiany, aby podnieść poziom cyfryzacji i przygotować firmę na wyzwania Przemysłu 4.0.
Podczas badania, które przeprowadzamy przy pomocy narzędzia wdrożonego w ramach inicjatywy Platforma Przemysłu Przyszłości, skoncentrujemy się na kluczowych aspektach cyfryzacji, takich jak:
- Strategia cyfryzacji na poziomie biznesowym
- Zarządzanie danymi i łączność
- Automatyzacja i sztuczna inteligencja
- Zielona cyfryzacja
Metodologia opiera się na kwestionariuszu Digital Maturity Assessment (DMA) Komisji Europejskiej, a dodatkowe pytania umożliwiają dokładną ocenę, jak Twoja firma wypada na tle standardów cyfryzacji w różnych sektorach, takich jak produkcja, handel, logistyka czy transport.
Po przeprowadzeniu analizy otrzymasz raport, który zawiera wyniki Twojej firmy w poszczególnych obszarach oraz konkretne rekomendacje, które pomogą Ci podnieść poziom cyfryzacji i przygotować firmę do przyszłych wyzwań.
Kolejnym etapem może być udział w bezpłatnym programie realizowanym przez EDIH (European Digital Innovation Hub) – Uniwersytetu Warszawskiego (UW) Digital Economy Lab – DELab (Laboratorium Gospodarki Cyfrowej), współpracującego z nami w ramach sieci Enterprise Europe Network.
EDIH to sieć ekspertów, specjalistów i naukowców zajmujących się cyfryzacją, która zapewnia wsparcie na każdym etapie cyfryzacji – od analizy potrzeb po wdrożenie innowacyjnych rozwiązań.
Korzyści płynące z oceny
- Darmowe konsultacje z ekspertami w zakresie transformacji cyfrowej i wdrażania innowacji cyfrowych
- Profesjonalna ocena dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa
- Wsparcie w opracowaniu modelu biznesowego z uwzględnieniem transformacji cyfrowej
- Coaching, który pomoże wykorzystać istniejący potencjał cyfrowy firmy
- Dostęp do listy zaufanych dostawców technologii
- Certyfikaty m.in.: innowacyjności przedsiębiorstwa, dojrzałości cyfrowej, gotowości modelu biznesowego do transformacji cyfrowej.*
Uzyskane w ramach usługi eksperckiej raporty, certyfikaty DMA, IHC, BMC (model biznesowy), a także coaching mogą wesprzeć starania w procesie pozyskania środków finansowych:
- w ramach takich konkursów krajowych i regionalnych jak np.: „Automatyzacja i Robotyzacja w MŚP”; Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację; „Dig.IT. Transformacja cyfrowa”; „DIGITRANS” – wsparcia cyfryzacji mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), „Cyfryzacja lubelskich MŚP w województwie lubelskim”; czy też „Ścieżka SMART” dla firm z całej Polski.
- w ramach planowanych 2,8 mld zł z KPO pożyczek dla przedsiębiorstw na transformację cyfrową.
- w ramach projektów HORYZONT EUROPA dotyczących transformacji cyfrowej.
- z funduszy inwestycyjnych czy banków np.: kredyty na finansowanie cyfryzacji.
Bardzo ważną częścią usługi jest coaching. Cyfryzacja niesie za sobą zarówno szanse jak i wyzwania. Obawy o utratę pracy, konieczność nauki nowych technologii czy stres związany z nieznanym, to częste reakcje wśród pracowników. W tym kontekście coaching odgrywa kluczową rolę. To narzędzie, które wspiera nie tylko wdrożenie technologii, ale przede wszystkim harmonijną adaptację całego zespołu do zmian.
Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojemu przedsiębiorstwu na drodze do cyfrowej transformacji!
Lubelska Fundacja Rozwoju / Enterprise Europe Network
Cezary Pasternak
tel. 669200929
mail: cezary.pasternak@lfr.lublin.pl
dr inż. Tomasz Krawczyk
Uniwersytet Warszawski
Digital Economy Lab
https://delab.uw.edu.pl/
m.: 793 443 869
mail: tj.krawczyk@uw.edu.pl